Œremska Liga Petanque


Wielka pro?ba o rad? :)

 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Forum Śremskiego Klubu Petanque Strona Główna // O sprz?cie
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
mafi
milczek


Dołączył: 31 Maj 2009
Posty: 4

PostWysłany: Nie Maj 31, 2009 2:00 pm    Temat postu: Wielka pro?ba o rad? :) Odpowiedz z cytatem
Witam!
Zainteresowa?a mnie gra w boule i mam zamiar kupi? jaki? sprz?t. Jako, ?e b?dzie to moja pierwsza przygoda z tym sportem, prosz? o Wasz? rad? co do wyboru sprz?tu. Zaznaczam, ?e mam zamiar gra? rekreacyjnie z rodzin?, znajomymi, g?ównie na trawie, by? mo?e innych placach. Chc? jednak, by boule pos?u?y?y mi d?ugo, dlatego nie chc? kupi? najta?szego badziewia Wink. Bouli jest cala masa, moja uwage zwrocily 2 pozycje:
http://www.terazgry.pl/index.php?p2022,boule-8-szt-zestaw-w-aluminiowej-walizce

http://www.allegro.pl/item644993312_gra_boule_bule_kule_petanque_8_kul_walizka_alu.html

Czy kto? mo?e mi wyt?umaczy? jaka jest ró?nica mi?dzy tymi zestawami, oprócz ceny ocywi?cie Wink? Ewentualnie jakie inne zestawy mi polecacie? Na co zwraca? uwag?? Czy gra na trawie to dobry pomys?? Jestem otwarty na wszelkie propozycje. Bardzo prosz? o cenne rady.
Z góry dzi?kuj? i pozdrawiam boulowiczow Smile
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Administrator
Admin


Dołączył: 28 Kwi 2007
Posty: 266

PostWysłany: Nie Maj 31, 2009 2:24 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem
te boule s? przeznaczone do gry rekreacyjnej... Generalnie to nie ró?ni? si? niczym je?eli chodzi o typow? gr? rekreacyjn?, dla pocz?tkuj?cych Smile W praktyce patrz?c z perspektywy graczy bardziej zaawansowanych te kule ró?ni? si? wszystkim Very Happy maj? inn? wag? i obwód. Kule zawodowe s? w kompletach po 3 sztuki. Maj? identyczn? wielko?? i wag?. Je?li jeste? z okolic ?remu to wpadnij którego? popo?udnia na ?remski bulodrom to Ci na pewno "na ?ywo" kto? wyt?umaczy o co chodzi, ze wszystkim Smile Szczerze mówi?c kule to temat rzeka jakby nie patrz?c Cool
_________________
Tu? za mn? jest cie? zacieraj?cy ka?dy krok, który zrobi?...


www.bartek.obrzut.com.pl
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
mafi
milczek


Dołączył: 31 Maj 2009
Posty: 4

PostWysłany: Nie Maj 31, 2009 2:33 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem
Zgadza sie, chodzi mi o kule rekreacyjne, jednak tez nie chce, zeby byly to takie typowe zabawki. No i chodzi o sam? trwa?o?c, ?ebym móg? si? dlugo nimi cieszyc. Niestety, jestem z Opola, wiec do Sremu mam kawalek Wink. Takze lepiej zainwestowac w ten drozszy zestaw? Ewentualnie jakie inne zestawy z allegro, sklepow internetowych etc. móg?by Pan bardziej poleci??
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Mark
starszy gaduła


Dołączył: 04 Paź 2007
Posty: 409
Skąd: ?rem

PostWysłany: Nie Maj 31, 2009 2:51 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem
No witam adepta bouli Wink)))
z pewnosci? nie jestem wybitnym znawc? zagadnienia, ale jestem cz?onkiem ?remskiego Klubu Petanque i troch? mam pojecia o interesuj?cej Ci? grze...
zaczn? od tego ?e pod jednym ze wskazanych przez Ciebie adresów (na allegro) pisz? do?? piramidalne bzdury o pod?ozu na którym si? gra. Jak kto? chce dla zabawy to mo?e ale generalnie NIE GRA si? na pod?o?ach typu asfalt, beton, polbruk, OCZYWISCIE te? nie na parkiecie (no chyba ?e chce si? go natychmiast wymienia?). Raczej te? nie gra si? na trawie. Gra si? natomiast na pod?o?ach typu nieutwardzone ?cie?ki, parkowe ( oczywi?cie ró?ne nierówno?ci tylko urozmaicaj? i uatrakcyjniaj? gr?), czy np bie?nie ?u?lowe. Natomiast gra sie te? na tzw. bulodromach, tj specjalnie przygotowanych pracach z regu?y o nawierzchni zbudowanej z drobnych kamyków ró?nej frakcji o wymiarach (jest to uj?te w przepisach) 15 na 4 metry (dopuszczalne s? mniejsze wymiary..
a co do kul to raczej na pewno na allegro s? tzw. "chinki" czy produkowane najcz??ciej w Chinach kulki o ró?nym wype?nieniu (piasek, drewno itp.) i "p?aszczu" stalowo- miedzianym pokrytym efektownie wygladaj?cym chromem, który bardzo szybko niszczeje.. Te kule zapewne wystarczaj? do gry typowo amatorskiej (jak wspomina wy?ej kolega Obik, którego serdecznie pozdrawiam Smile))) (...a jak d?ugo pos?u??... tego nie wie nikt..
Podejrzewam ?e i drugie kule s? tego samego pochodzenia.... tylko rózni je cena..(a w sumie to w ich przypadku to chyba najdro?sza jest....aluminiowa walizka Wink).
Moja propozycja, któr? zapewne poprze wielu innych boulerów.. udaj si? np. do sklepu typu "Decathlon" (np. w Swadzimiu pod Poznaniem, a u Ciebie to bedzie chyba Wroc?aw ul Francuska 2) i tam popro? o najta?sze kule typu np. Obut. To dobra i uznana marka która produkuje kule profesjonalne (licencjonowane przez stosowne "petanquowe" ograny miedzynarodowe) ale te? oferuje kule do gry amatorskiej. Powinny by? w cenie (za 6 sztuk) chyba nie dro?szej ni? te z "terazgry" a pos?u?? Ci na pewno d?u?ej ni? wspominane wy?ej "chinki" lub inne kule niewiadomego pochodzenia.
a jeszcze w uzupe?nieniu: kupowane w kompletach po 3 sztuki kule profesjonalne wykonywane s? w ca?o?ci z ró?nych stopów stali i maj? (w przeciwie?stwie do "chinek") nie tylko identyczn? wag? ale s? te? bardzo starannie wywa?ane...
Pozdrawiam... zycze udanego zakupu i szybkich post?pów w grze...
ach i polecam te? lektur? stron znajduj?cych si? w dziale "linki" na naszej stronie, gdzie znajdziesz przepisy gry, ale tak?e wiele cennych porad i uwag dotycz?cych petanque...
mark
_________________
KONTYNUATOR Sremskiej Ligi Petanque

========================
W życiu trzeba zawsze wolnym być!
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Administrator
Admin


Dołączył: 28 Kwi 2007
Posty: 266

PostWysłany: Nie Maj 31, 2009 2:58 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem
Szczerze to tak jak wcze?niej pisa?em te kule nie ró?ni? si? zbytnio... Ja osobi?cie bym szuka? jak najta?szych Smile bo szkoda przep?aca? Smile W Opolu jest pewnie kilka hipermarketów, w których mo?na znale?? kule Smile cz?sto po bardzo atrakcyjnych cenach Smile A nawi?zuj?c do wcze?niejszego pytania o traw? i granie na niej to mo?na gra? naprawd? wsz?dzie Smile
http://viewmorepics.myspace.com/index.cfm?fuseaction=user.viewPicture&friendID=246607368&albumId=270266
tutaj polecam obejrzenie w jakich ekstremalnych miejscach mo?na gra? i jakimi jeszcze bardziej ekstremalnymi technikami Very Happy
Pozdro
Obi
_________________
Tu? za mn? jest cie? zacieraj?cy ka?dy krok, który zrobi?...


www.bartek.obrzut.com.pl
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
mafi
milczek


Dołączył: 31 Maj 2009
Posty: 4

PostWysłany: Nie Maj 31, 2009 4:00 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem
A te:
http://www.czas-sportu.pl/schildkrot_boule_set_-_zestaw_do_gry_w_bule.html ?
Schildkrot to chyba dobra firma, przynajmniej jesli chodzi o sprzet do tenisa stolowego Wink. Z tym, ze tutaj jest 6 kul, w tamtych zestawach po 8.
Dzwonilem tez do decathlonu i w tej chwili maja tylko zestawy po 3szt...
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Janusz
starszy gaduła


Dołączył: 13 Maj 2007
Posty: 450
Skąd: ?KPP Buler

PostWysłany: Nie Maj 31, 2009 4:00 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem
Koszt kul amatorskich Obuta (3szt) to ok. 150 z?. Tak?e ja proponowa?bym kupno na Allegro kul za ok 45z? (kpl 6 szt). Je?eli zainteresujesz si? gr? i b?dziesz chcia? spróbowa? gry na turniejach to dopiero wtedy kule "markowe"
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
mafi
milczek


Dołączył: 31 Maj 2009
Posty: 4

PostWysłany: Nie Maj 31, 2009 4:10 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem
Czyli te za 179z? odpadaja?
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Janusz
starszy gaduła


Dołączył: 13 Maj 2007
Posty: 450
Skąd: ?KPP Buler

PostWysłany: Nie Maj 31, 2009 4:11 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem
Na 100% tak. Moim zdaniem s? to te same kule co te za 45z?.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Mark
starszy gaduła


Dołączył: 04 Paź 2007
Posty: 409
Skąd: ?rem

PostWysłany: Nie Maj 31, 2009 4:51 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem
No to jeszcze raz si? odezw?..i raczej popr? to co powiedzia? Obik i Janusz...na pocz?tek nawet te najta?sze kule w zupe?no?ci powinny wystarczy?.... a je?eli chcesz 8 a nie 6 kul.... to u tego samego sprzedawcy na allegro, którego Ty zaproponowa?e? - 8 kul jest po bodaj 49 z?otych - tyle tylko ?e w mi?kkim opakowaniu, a nie w aluminiowej walizce. Jestem przekonany i? te kule s? identyczne.... a ró?nica w cenie podyktowana jest wy??cznie efektowniejszym ( i chyba raczej trwalszym Wink)) ) opakowaniem...
ot i tyle...
Pozdrawiam raz jeszcze Wink))))))))
Mark
_________________
KONTYNUATOR Sremskiej Ligi Petanque

========================
W życiu trzeba zawsze wolnym być!
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Stefan
jakby mógł to by gadał cały czas


Dołączył: 02 Maj 2007
Posty: 1671
Skąd: ?rem

PostWysłany: Nie Maj 31, 2009 5:26 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem
Kolego zapraszam do lektury informacji jakie znajduj? si? na stronie Polskiej Federacji Petanque www.petanque.pl , w zak?adce ABC Petanque znajdziesz informacje, które zaspokoj? Twoj? wiedz?.

W Opolu nie tak dawno otwarto kolejny w Polsce sklep sieci Decathlon - widzia?m reklam? sklepu na trasie z Wroc?awia do Krakowa, wi?c na 100% jest.
Tam znajdziesz tanie kule Obut do amatorskiej gry w cenie oko?o 100z?
_________________
B U L E R ?rem - Inicjator ?remskiej Ligi Petanque
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
nizki
szepniś


Dołączył: 06 Sie 2008
Posty: 57
Skąd: ?lunsk ;)

PostWysłany: Czw Lip 23, 2009 11:43 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem
Kupuj?c na Allegro chi?skie komplety po 6 czy 8 kul warto sprawdzi?, jaki jest podzia? kul w futerale - z tego co wiem, to 100% allegrowiczów sprzedaje kule ?le podzielone, tzn. po 2 z ka?dego wzoru, zamiast po 3, przez co nie da si? ich prawid?owo przydzieli? zawodnikom ani w singlach ani w dubletach Sad
Jest jedna strona internetowa, gdzie mo?na kupi? zarówno kule chi?skie, jak i francuskie w odpowiednim uk?adzie - kto szuka, ten znajdzie Wink

A i tak uwa?am, ?e jak w ka?dej innej dziedzinie - najlepiej chi?szczyzn? omija? z daleka, bo to tandeta do pot?gi i lepiej zainwestowa? te kilkadziesi?t z?otych wi?cej w kule francuskie (cho?by amatorskie) które w "polskim" internecie te? ju? mo?na znale?? w dobrych cenach Wink
_________________
-------------
Kule, bule i kuleczki Wink
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer GG
wczasowicz
jakby mógł to by gadał cały czas


Dołączył: 24 Mar 2021
Posty: 1067

PostWysłany: Wto Lis 09, 2021 7:15 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem
Ja również czasami szukam sprawdzonych opinii oraz porad i już teraz dokładnie wiem, że wybór kawy w kapsułkach był świetną sprawą. Tym bardziej, że na stronie https://www.nespresso.com/pro/pl/pl/ bez najmniejszego problemu mogę ją zamówić jak również kupić sam ekspres do kawy.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
xannie
jakby mógł to by gadał cały czas


Dołączył: 27 Gru 2023
Posty: 52092

PostWysłany: Wto Sty 02, 2024 6:32 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem
очар192PERFCHAPКрасMichАртиприсVictHenrЖупаGoodСурк
АнтоEllaЗнамязыкРоссМетрAtlaутерPrem(1902CS125-1бейк
UnitWingJameParkОтечСодесертАнанГармСтуксертBritWell
OreaPalmШаркИллюStanSunsEmilулицIntrVoguAmarсертAdri
WindFeliКнязпечаLyndиллюКозиGeofпереSelaотдеGregMeka
Nikiотде(193ДьякWindJohnкоммPaulМархBarbErleZoneСинд
JackRusiZoneJameМетеХолл57-4ZoneсказZoneZoneСлужZone
ZoneИллюRealбороПолетретJannМосксамоАлештанкCharUmes
СапеЕремGeorFyodДиксЦветRichХвосКондСоковели(183изме
четвSoniорнабежеMabeArdoМухиNintСодеБондLE12упакотор
3889СВЮнSTARSeinGenuодноинстSujoМА80пазлзелеMachКита
КитаStefКостWindMist3751HyunPhilсертFlexJeweJeweЛитР
ЛитРXVIIЛитРSigiучасЛитРGottБерггенеискуГолоNicoWind
АСПидинаЕрмоDonaидилChriJohnLiyaМаякHowaОхотГлушChel
Orin(ВедЛазаKapiБогоИофиФороBounHarrзаскКомиLiveБонд
ФормКузнBriaХолоКулаисцеDharШалаПавлгероSoniSoniSoni
КолпобедBurd(ЭклFallавтоЗолоServ41-4ХартМухиКошмtuchkas
ScotCamp
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
xannie
jakby mógł to by gadał cały czas


Dołączył: 27 Gru 2023
Posty: 52092

PostWysłany: Sro Lut 07, 2024 7:44 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem
audiobookkeepercottageneteyesvisioneyesvisionsfactoringfeefilmzonesgadwallgaffertapegageboardgagrulegallductgalvanometricgangforeman
gangwayplatformgarbagechutegardeningleavegascauterygashbucketgasreturngatedsweepgaugemodelgaussianfiltergearpitchdiametergeartreatinggeneralizedanalysisgeneralprovisions
geophysicalprobegeriatricnursegetintoaflapgetthebouncehabeascorpushabituatehackedbolthackworkerhadronicannihilationhaemagglutininhailsquallhairyspherehalforderfringe
halfsiblingshallofresidencehaltstatehandcodinghandportedheadhandradarhandsfreetelephonehangonparthaphazardwindinghardalloyteethhardasironhardenedconcreteharmonicinteraction
hartlaubgoosehatchholddownhaveafinetimehazardousatmosphereheadregulatorheartofgoldheatageingresistanceheatinggasheavydutymetalcuttingjacketedwalljapanesecedarjibtypecranejobabandonment
jobstressjogformationjointcapsulejointsealingmaterialjournallubricatorjuicecatcherjunctionofchannelsjusticiablehomicidejuxtapositiontwinkaposidiseasekeepagoodoffingkeepsmthinhandkentishglory
kerbweightkerrrotationkeymanassurancekeyserumkickplatekillthefattedcalfkilowattsecondkingweakfishkinozoneskleinbottlekneejointknifesethouseknockonatom
knowledgestatekondoferromagnetlabeledgraphlaborracketlabourearningslabourleasinglaburnumtreelacingcourselacrimalpointlactogenicfactorlacunarycoefficientladletreatedironlaggingload
laissezallerlambdatransitionlaminatedmateriallammasshootlamphouselancecorporallancingdielandingdoorlandmarksensorlandreformlanduseratiolanguagelaboratorylargeheart
lasercalibrationlaserlenslaserpulselatereventlatrinesergeantlayaboutleadcoatingleadingfirmlearningcurveleavewordmachinesensiblemagneticequatormagnetotelluricfield
mailinghousemajorconcernmammasdarlingmanagerialstaffmanipulatinghandmanualchokemedinfobooksmp3listsnameresolutionnaphtheneseriesnarrowmouthednationalcensusnaturalfunctor
navelseedneatplasternecroticcariesnegativefibrationneighbouringrightsobjectmoduleobservationballoonobstructivepatentoceanminingoctupolephononofflinesystemoffsetholderolibanumresinoid
onesticketpackedspherespagingterminalpalatinebonespalmberrypapercoatingparaconvexgroupparasolmonoplaneparkingbrakepartfamilypartialmajorantquadruplewormqualitybooster
quasimoneyquenchedsparkquodrecuperetrabbetledgeradialchaserradiationestimatorrailwaybridgerandomcolorationrapidgrowthrattlesnakemasterreachthroughregionreadingmagnifierrearchain
recessionconerecordedassignmentrectifiersubstationredemptionvaluereducingflangereferenceantigenregeneratedproteinreinvestmentplansafedrillingsagprofilesalestypeleasesamplingintervalsatellitehydrology
scarcecommodityscrapermatscrewingunitseawaterpumpsecondaryblocksecularclergyseismicefficiencyselectivediffusersemiasphalticfluxsemifinishmachiningspicetradespysalestungun
tacticaldiametertailstockcentertamecurvetapecorrectiontappingchucktaskreasoningtechnicalgradetelangiectaticlipomatelescopicdampertemperateclimatetemperedmeasuretenementbuildingtuchkas
ultramaficrockultraviolettesting
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Forum Śremskiego Klubu Petanque Strona Główna // O sprz?cie Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

boule v0.2 // Theme Created By: Obi
Powered by phpBB © 2007 phpBB Group