Œremska Liga Petanque


COUP DE FRANCE DE CLUB 2009
Idź do strony 1, 2  Następny
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Forum Śremskiego Klubu Petanque Strona Główna // O petanque
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
zibi /IRMA TEAM/
prawie mu się usta nie zamykają


Dołączył: 20 Sie 2007
Posty: 530
Skąd: ?rem

PostWysłany: Sro Kwi 01, 2009 7:21 am    Temat postu: COUP DE FRANCE DE CLUB 2009 Odpowiedz z cytatem
Bidi rzuci? na LAPETARDE.

Kolejna lekcja strategi.


http://jt.france3.fr/regions/popup.php?id=marseille_doc&video_number=0
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
DanieL^^
gada coraz więcej ;)


Dołączył: 19 Mar 2008
Posty: 170

PostWysłany: Sro Kwi 01, 2009 1:10 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem
Film przedstawiaj?cy prawdziw? taktyk?.

Najlepszy strza? pad? w 47 minucie przez Lacroix'a, ale...

Na powtórce wida? ?e Lacroix wyszed? z kó?ka, zanim kula opad?a na ziemie.
Ciekawi mnie, co by by?o gdyby przeciwnik zauwa?y? wyj?cie z kó?ka. Czy kula by?aby cofni?ta, a w jej miejsce powróci?aby bula poprzednia. Czy mo?e nic by si? nie sta?o lub mo?e oby dwie kule znalaz?yby si? na aucie?

Pytam, bo dobrze by?oby wiedzie? co trzeba uczyni?, gdy spotka nas taka sama sytuacja...

Pozdrawiam i ?ycz? mi?ego dnia: DanieL^^
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer GG
zibi /IRMA TEAM/
prawie mu się usta nie zamykają


Dołączył: 20 Sie 2007
Posty: 530
Skąd: ?rem

PostWysłany: Sro Kwi 01, 2009 1:41 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem
DanieL^^ napisał:


Najlepszy strza? pad? w 47 minucie przez Lacroix'a, ale...

Na powtórce wida? ?e Lacroix wyszed? z kó?ka, zanim kula opad?a na ziemie.
Ciekawi mnie, co by by?o gdyby przeciwnik zauwa?y? wyj?cie z kó?ka. Czy kula by?aby cofni?ta, a w jej miejsce powróci?aby bula poprzednia. Czy mo?e nic by si? nie sta?o lub mo?e oby dwie kule znalaz?yby si? na aucie?

Pytam, bo dobrze by?oby wiedzie? co trzeba uczyni?, gdy spotka nas taka sama sytuacja...



Regulamin swoje,a ?ycie swoje.Rzut nie wa?ny.Wiele osób dlatego markuje kule.
Jest równie? moment ,kiedy SUCHAUT chodzi po boisku z kul? ,która wyl?dowa?a na aucie,a rozgrywka jeszcze trwa.Na Lapetarde ten temat równie? by? poruszany,kiedy na turnieju w ?ODZI/celowo,b?d? nie/zawodnik zagra? 7 kul?.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Mark
starszy gaduła


Dołączył: 04 Paź 2007
Posty: 409
Skąd: ?rem

PostWysłany: Sro Kwi 01, 2009 4:37 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem
Tak a propos 7 kul.....Nie potrzeba ?odzi, bo w Jaszkowie jednej z rywalizuj?cych z nami dru?yn te? zdarzy?o si? zagra? w jednym rozdaniu 7-mioma kulami. Jeste?my z p, Krzysztofem (kapitanem Boka) niemal ca?kowicie pewni...bo nast?pi? taki zbieg okoliczno?ci i? akurat w tym rozdaniu -b. wa?nym dla nas - starannie liczyli?my kule te na boisku i trzy (przeciwnika) znajduj?ce si? w tym momencie poza boiskiem....
Jako ze sta?o si? tak m.in. dlatego i? przeciwnik podnosi? swe zagrane "pozaboiskowe" kule jeszcze w t4rakcie danego rozdania,jedyn? nasz? reakcj? by?a pro?ba by tego nie czynili. A powód dlaczego o to prosili?my...wyja?nili?my zainteresowanym ju? po pojedynku.... Niewa?ne jaka to by?a dru?yna, ale ?adnego problemu nie robili?my te? dlatego i? i my byli?my przekonani i? nie by?o w tym dzia?aniu naszych rywali ?adnej premedytacji, tylko nieuwaga...
a pisz? to po to by u?wiadomi? nam, ?e takie przypadki zdarzj? si? cz??ciej ni? nam si? wydaje....
Mark
_________________
KONTYNUATOR Sremskiej Ligi Petanque

========================
W życiu trzeba zawsze wolnym być!
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Krzych
szepniś


Dołączył: 22 Lut 2009
Posty: 59

PostWysłany: Sro Kwi 01, 2009 6:14 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem
Potwierdzam s?owa p.Marka. W jednym z naszych meczy w Jaszkowie mia?a miejsce dok?adnie taka sytuacja. Trudno tylko stwierdzi?, czy przez nieuwag?, czy z premedytacj?.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
zibi /IRMA TEAM/
prawie mu się usta nie zamykają


Dołączył: 20 Sie 2007
Posty: 530
Skąd: ?rem

PostWysłany: Sro Kwi 01, 2009 6:53 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem
Dyskusja si? rozwija.Darek prosz? o przeniesienie ostatnich czterech postów do innego dzia?u.
My?l?,?e warto podyskutowa? na temat regulaminu.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Grześ
Prezes ŚKP


Dołączył: 29 Kwi 2007
Posty: 1481
Skąd: ?remski Klub Petanque

PostWysłany: Sro Kwi 01, 2009 9:06 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem
Utworzy?em kolejne podforum - regulaminy, zasady gry itp. i tutaj b?dzie chyba dobre miejsce dla tego w?tku.

W?tpliwo?ci podczas gry cz?sto mamy wiele, a ich wyja?nienie przecie? le?y w naszym w?asnym interesie.
_________________
"Jestem optymist?. Nie s?dz?, by inna postawa mog?a by? w jakikolwiek sposób u?yteczna"
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
Jasssek
milczek


Dołączył: 17 Gru 2007
Posty: 22
Skąd: Warszawa

PostWysłany: Sro Kwi 01, 2009 9:46 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem
To nie jest tak, ?e ten rzut Lacroix jest niewa?ny - co najwy?ej móg?by dosta? ?ó?t? kartk? (ostrze?enie).
Ten mecz ogl?da? z pewno?ci? s?dzia (dobry s?dzia) i gdyby uzna? to za wykroczenie to nie omieszka?by interweniowa?.
Mo?e zreszt? i dosta? t? kartk?, tego w skrótach nie pokazuj? - ogl?da?em swego czasu fina? MASTERSÓW 2005 i by? to bardzo fajny mecz a potem trafi?em na zdj?cia z tego meczu i ze zdziwieniem odkry?em fotos na którym Zvonko Radnic dostaje ?ó?t? kartk?...
pozdrawiam
bidi
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
zibi /IRMA TEAM/
prawie mu się usta nie zamykają


Dołączył: 20 Sie 2007
Posty: 530
Skąd: ?rem

PostWysłany: Sro Kwi 01, 2009 10:19 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem
Jasssek napisał:
To nie jest tak, ?e ten rzut Lacroix jest niewa?ny - co najwy?ej móg?by dosta? ?ó?t? kartk? (ostrze?enie).
Ten mecz ogl?da? z pewno?ci? s?dzia (dobry s?dzia) i gdyby uzna? to za wykroczenie to nie omieszka?by interweniowa?.


Wszystko si? zgadza na zawodach ,gdzie s? s?dziowie.Ale wiadomo jak jest u nas.Daniel si? pyta? co wtedy zrobi??
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Jasssek
milczek


Dołączył: 17 Gru 2007
Posty: 22
Skąd: Warszawa

PostWysłany: Sro Kwi 01, 2009 10:26 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem
Moim zdaniem, za pierwszym razem zwróci? kulturalnie uwag?. Dopiero kiedy sytuacja si? powtórzy poprosi? s?dziego, opowiedzie? mu o ca?ym zdarzeniu.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Grześ
Prezes ŚKP


Dołączył: 29 Kwi 2007
Posty: 1481
Skąd: ?remski Klub Petanque

PostWysłany: Sro Kwi 01, 2009 10:29 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem
Najgorzej jak ten "pierwszy raz" ko?czy si? przegraniem meczu, albo jest pocz?tkiem ko?ca Sad
_________________
"Jestem optymist?. Nie s?dz?, by inna postawa mog?a by? w jakikolwiek sposób u?yteczna"
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
Jasssek
milczek


Dołączył: 17 Gru 2007
Posty: 22
Skąd: Warszawa

PostWysłany: Sro Kwi 01, 2009 11:10 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem
Je?li rozmawiamy o Lacroix i u?amkach sekund widocznych ledwo na powtórce to ja bym na to nawet nie zwróci? uwagi (widzia?em ju? kilku graczy m.in. Passo w takiej sytuacji).
Ju? bardziej czepia?bym si? gracza który puentuje (je?li to puenta)prezentuj?c sylwetk? podobn? do tej z nowego logo ( z jedn? nog? oderwan? b?d? odrywaj?c? si? w?a?nie)
pozdrawiam
bidi
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Grześ
Prezes ŚKP


Dołączył: 29 Kwi 2007
Posty: 1481
Skąd: ?remski Klub Petanque

PostWysłany: Sro Kwi 01, 2009 11:45 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem
Wojtek - bo o nim mowa Smile - nogi nie oderwa?. O ile mnie pami?? nie myli to robi? chyba takie co? na pocz?tku przygody z petanque, ale pó?niej- podczas ligowych meczy w pierwszym ?remskim sezonie - przeciwnicy skutecznie mu wyt?umaczyli ten b??d Smile

Jak dokopie si? ponownie do tej fotki z której wycina?em postacie to j? opublikuj?.

Wracaj?c do tematu: czy odrywanie nogi, w przypadku graczy z kilkuletnim sta?em, jest cz?st? "przypad?o?ci?"?
Mam wra?enie, ?e to jednak tylko domena pocz?tkuj?cych.
_________________
"Jestem optymist?. Nie s?dz?, by inna postawa mog?a by? w jakikolwiek sposób u?yteczna"
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
zibi /IRMA TEAM/
prawie mu się usta nie zamykają


Dołączył: 20 Sie 2007
Posty: 530
Skąd: ?rem

PostWysłany: Czw Kwi 02, 2009 7:19 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem
Grze? napisał:


Wracaj?c do tematu: czy odrywanie nogi, w przypadku graczy z kilkuletnim sta?em, jest cz?st? "przypad?o?ci?"?
Mam wra?enie, ?e to jednak tylko domena pocz?tkuj?cych.


Raczej nie.Sporadyczne przypadki.
Pocz?tkuj?cy gracz do jakich ja si? zaliczam ma jeszcze jeden problem.Sam o tym nie wie,?e robi co? ?le.
Graj?c ca?y czas w ten sam sposób wyrabia sobie pewne nawyki,które pó?niej bardzo trudno zmieni?.Do nich nale??:wyj?cie z kó?ka, podnoszenie nogi czy te? nie odpowiednie trzymanie kuli.No tak,ale my si? uczymy.
Ja osobi?cie mam problem z trzymaniem kuli.W szczególno?ci przy strzale.Wiem ju? na pewno ,?e mam znów za du?e kule.
Je?li teraz nie poprawimy swojej techniki to potem mo?e by? problem.
Mo?e kiedy? uda si? zaprosi? jakiego? do?wiadczonego gracza by nasz? technik? przeanalizowa? i pokaza? wszystkie rzeczy o których jeszcze nie wiemy.
Na ten czas pozostaje nam ogl?danie filmów /dzi?ki Bidi/ i w?asne wyci?ganie wniosków.


P.S.Bidi jak b?dziesz co? mia? ,to wrzu? na na nasz? stron?

Pozdrawiam Laughing Laughing Laughing
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Jasssek
milczek


Dołączył: 17 Gru 2007
Posty: 22
Skąd: Warszawa

PostWysłany: Czw Kwi 02, 2009 10:22 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem
To wychodzenie z ko?a u do?wiadczonych graczy zdarza si? bardzo rzadko i wynika raczej z tego, ?e strzelec w ostatniej fazie rzutu "leci za kul?" i minimalnie traci równowag?...: ))
A co do za du?ych kul to na tym filmie mamy dwóch strzelców - jeden rzuca kulami 76mm a drugi 72mm i ka?dy z nich inaczej trzyma kul? i kultywuje inny styl strzelania. Lacroix strzela stylem "Tir tendu" (napi?ty) i kul? wypuszcza z wn?trza d?oni a Suchoud stylem "Tir souple"(mi?kki, elastyczny) i kul? wypuszcza z palców... Dwa ró?ne sposoby trzymania kuli, dwa ro?ne style rzutu, dwie ró?ne trajektorie lotu....efekt ten sam...: )
Choupay powiedzia? kiedy?, ?e istnieje wiele ró?nych sposobów strzelania i ca?a rado?? polega na tym ?eby je odkrywa?.
Chcia?em zdj?cia wrzuci? ale co? nie umiem...: ))
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Forum Śremskiego Klubu Petanque Strona Główna // O petanque Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony 1, 2  Następny
Strona 1 z 2

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

boule v0.2 // Theme Created By: Obi
Powered by phpBB © 2007 phpBB Group