Œremska Liga Petanque


Regulamin gry
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3  Następny
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Forum Śremskiego Klubu Petanque Strona Główna // ?remski Klub Petanque
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Kuba
prawie mu się usta nie zamykają


Dołączył: 20 Sie 2007
Posty: 625

PostWysłany: Nie Sie 03, 2008 10:20 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem
Janusz napisał:
Kuba
Granie na czas jest jak najbardziej elementem gry.
A je?eli komu? si? to nie podoba to zostaje mu sta? z zegarkiem w r?ku i mie? nadziej?, ?e up?ynie jedna minuta

Tak ale je?li np. ja postawi?em pierwszy kul? a po Twoim zagraniu mam w?tpliwo?ci to moge zmierzy? kul? - wówczas czas 1 minuty liczymy od zako?czenia mojego pomiaru.
Do tej pory na naszym buloromie byly inne interpretacje takiego zdarzenia. Laughing
_________________
"Cz?owiek jest wielki nie przez to co posiada, lecz przez to kim jest; nie przez to co ma, lecz przez to czym dzieli si? z innymi"
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Darek
Sekretarz Zarządu ŚKP


Dołączył: 02 Maj 2007
Posty: 1103

PostWysłany: Nie Sie 03, 2008 10:20 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem
Janusz napisał:
Kuba
Granie na czas jest jak najbardziej elementem gry.


Nie. Takie kombinowanie to mi si? ju? nie podoba.
Je?li jestem lepszy to potrafi? to pokaza? bez tanich chwytów i gry na czas. Mierzenie z namaszczeniem wszystkiego co si? da i spacerowanie po boisku, nawet je?li zgodne z regulaminem psuje mi ca?? zabaw? Crying or Very sad
Wiem - czasami cel u?wi?ca ?rodki Embarassed ale nie lubi? tego Confused
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Kuba
prawie mu się usta nie zamykają


Dołączył: 20 Sie 2007
Posty: 625

PostWysłany: Nie Sie 03, 2008 10:24 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem
Artyku? 25

MIERZENIE KUL

"Mierzenie kul jest obowi?zkiem zawodnika, który ostatni zagra? kul? lub jednego z jego partnerów z dru?yny. Przeciwnicy wci?? potem posiadaj? prawo do zmierzenia. Niezale?nie od etapu rozgrywki mo?na poprosi? s?dziego g?ownego o pomoc,a jego decyzja jest ostateczna."

Artyku? 26

KULE PODNIESIONE PRZED ZAAKCEPTOWANIE PUNKTÓW

"Po zako?czeniu rozgrywki, ka?da kula podniesiona przed zaakceptowaniem punktów jest "martwa" je?li nie by?a wcze?niej zamarkowana. ?adna skarga nie jest w tej sprawie dopuszczana".
_________________
"Cz?owiek jest wielki nie przez to co posiada, lecz przez to kim jest; nie przez to co ma, lecz przez to czym dzieli si? z innymi"
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Kuba
prawie mu się usta nie zamykają


Dołączył: 20 Sie 2007
Posty: 625

PostWysłany: Nie Sie 03, 2008 10:30 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem
Janusz napisał:
Znalaz?em co? takiego
Art. 15:
Przez ca?y czas regulaminowy, jakim dysponuje zawodnik na wykonanie rzutu swoj? kul?, zarówno pozostali zawodnicy, jak i widzowie, winni zachowa? ca?kowit? cisz?.
Zawodnicy dru?yny przeciwnej nie mog? w tym czasie chodzi?, gestykulowa?, czy robi? co?, co mog?oby rozprasza? zawodnika. Jedynie partnerzy tego zawodnika maj? prawo wej?? mi?dzy okr?g i cel, aby wskaza? styczn?.
Zawodnicy dru?yny przeciwnika musz? si? znajdowa? od strony celu lub na ty?ach zawodnika rozgrywaj?cego w odleg?o?ci co najmniej 2 m od jednego i od drugiego.
Zawodnicy, którzy nie przestrzegaj? tych przepisów, mog? by? wykluczeni z zawodów, w sytuacji, gdy po zwróceniu im uwagi przez s?dziego nie skoryguj? swojego zachowania.
Nic nie jest napisane, ?e zawodnik nie mo?e sta? na linii rzutu.


Czyli "m?ody" mia? racj? Exclamation
_________________
"Cz?owiek jest wielki nie przez to co posiada, lecz przez to kim jest; nie przez to co ma, lecz przez to czym dzieli si? z innymi"
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Darek
Sekretarz Zarządu ŚKP


Dołączył: 02 Maj 2007
Posty: 1103

PostWysłany: Nie Sie 03, 2008 10:40 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem
Stefan, z tego co ju? poczyta?em, wychodzi na to, ?e si? "za?apa?e?" na wydarzenia na boisku.
Mo?e wreszcie napiszecie o co chodzi?o z konkretn? sytuacj?. Mo?e wtedy inni sobie poczytaj? i pomy?l? - kto ma racj? ?
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Janusz
starszy gaduła


Dołączył: 13 Maj 2007
Posty: 450
Skąd: ?KPP Buler

PostWysłany: Nie Sie 03, 2008 10:50 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem
http://www.boule.republika.pl/rgwk.doc
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Darek
Sekretarz Zarządu ŚKP


Dołączył: 02 Maj 2007
Posty: 1103

PostWysłany: Nie Sie 03, 2008 11:10 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem
Janusz napisał:
http://www.boule.republika.pl/rgwk.doc


Stara strona, stary regulamin, z?y przyk?ad....
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Janusz
starszy gaduła


Dołączył: 13 Maj 2007
Posty: 450
Skąd: ?KPP Buler

PostWysłany: Nie Sie 03, 2008 11:13 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem
A mamy jaki? inny?
Jest to link ?ci?gni?ty z Lapetarde.org , który by? zamieszczony w sierpniu zesz?ego roku. Czy przez rok tak drastycznie zmieni?y si? przepisy?
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Stefan
jakby mógł to by gadał cały czas


Dołączył: 02 Maj 2007
Posty: 1671
Skąd: ?rem

PostWysłany: Pon Sie 04, 2008 6:57 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem
Darek napisał:
Stefan, z tego co ju? poczyta?em, wychodzi na to, ?e si? "za?apa?e?" na wydarzenia na boisku.
Mo?e wreszcie napiszecie o co chodzi?o z konkretn? sytuacj?. Mo?e wtedy inni sobie poczytaj? i pomy?l? - kto ma racj? ?


Je?eli osoba która "po?rednio" wywo?a?a ten temat sama nie ma ochoty si? wypowiedzie? w tej kwestii, a zas?ania si? kim? innym to ja nie mam nic do powiedzenia.
Zreszt? w danej chwili na boisku w grze bra?a udzia? dru?yna Zbyszka i Arlety. Mo?e Arleta zechce co? w tym temacie napisa?.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
Kuba
prawie mu się usta nie zamykają


Dołączył: 20 Sie 2007
Posty: 625

PostWysłany: Pon Sie 04, 2008 8:34 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem
Osoba, która wywo?a?a ten temat mia?a w danej chwili racj? Stefan, a to, ?e jest od Ciebie o wiele m?odsza nie usprawiedliwia takiego zachowania.
Przepis nie zakazuje tego, co mia?o miejsce-powy?ej przytoczyli?my odpowiedni artyku? regulaminu.
Ale przepis mówi te? wyra?nie, ?e OSOBY TRZECIE (nie uczestnicz?ce w grze)nie mog? przeszkadza? w meczu - tego trzeba sie nauczy?, a nie wrt?ca? ci?gle swoje 5 groszy nie znaj?c regulaminu.
Ot, wszystko w temacie.
_________________
"Cz?owiek jest wielki nie przez to co posiada, lecz przez to kim jest; nie przez to co ma, lecz przez to czym dzieli si? z innymi"
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Stefan
jakby mógł to by gadał cały czas


Dołączył: 02 Maj 2007
Posty: 1671
Skąd: ?rem

PostWysłany: Pon Sie 04, 2008 8:44 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem
Kuba napisał:
Osoba, która wywo?a?a ten temat mia?a w danej chwili racj? Stefan, a to, ?e jest od Ciebie o wiele m?odsza nie usprawiedliwia takiego zachowania.
Przepis nie zakazuje tego, co mia?o miejsce-powy?ej przytoczyli?my odpowiedni artyku? regulaminu.
Ale przepis mówi te? wyra?nie, ?e OSOBY TRZECIE (nie uczestnicz?ce w grze)nie mog? przeszkadza? w meczu - tego trzeba sie nauczy?, a nie wrt?ca? ci?gle swoje 5 groszy nie znaj?c regulaminu.
Ot, wszystko w temacie.


Mo?e ?askawie wyt?umaczysz wszem i wobec co znaczy zwrot ci?gle.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
Jasssek
milczek


Dołączył: 17 Gru 2007
Posty: 22
Skąd: Warszawa

PostWysłany: Pon Sie 04, 2008 10:24 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem
Darek napisał:
Janusz napisał:
http://www.boule.republika.pl/rgwk.doc


Stara strona, stary regulamin, z?y przyk?ad....


strona mo?e i stara ale wersja regulaminu jak najbardziej aktualna...uwzgl?dnia zmiany które mia?y miejsce w Grenoble w 2006 roku a od tego czasu nic si? nie zmieni?o...
tyle tylko, ?e nie jest to wersja regulaminu obowi?zuj?ca w PFP - ta z kolei pochodzi z pocz?tku wieku...: )

najbli?sze zmiany w regulaminie (tym mi?dzynarodowym)b?d? wprowadzone w 2009 i b?d? dotyczy?y g?ównie koszona...
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Hubert
jakby mógł to by gadał cały czas


Dołączył: 02 Maj 2007
Posty: 997
Skąd: ?rem

PostWysłany: Pon Sie 04, 2008 12:38 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem
Mo?e na pocz?tku zaczniemy uczy? si? zachowania podcza gry, i samej gry bo tu jeszcze mamy bardzo du?e braki . A kombinowenie z gr? na czas zostawimy Sobie na pó?niejsze terminy.

Ja nie b?d? tu podawa? przyk?adów, ale nie raz w niedziel? na pseudo turnieju który ma by? tylko zabaw? i mi?o sp?dzonym czasem s?ysza?em teksty " wygrywamy , po co si? ?pieszysz ju? ko?cówka!!!?? )

Nigdy nie b?d? tolerowa? i b?d? mówi? to g?o?no podczas gry - je?eli zespó? si? naradza, mierzy , wchodzi do ko?a, wychodzi znowu narada , znowu mierzenie bo zmienia si? koncepcja gry i znowu wchodzi do kó?ka jeszcze tylko medytacja no wreszcie rzut- by?em równie? ?wiatkiem takiego zachowania i to ?remskich graczy. Je?eli jest minuta na rzut to niech to b?dzie 1 minuta a nie teatr i ceremonia!!

Uczmy si? kultury gry !!
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
Janusz
starszy gaduła


Dołączył: 13 Maj 2007
Posty: 450
Skąd: ?KPP Buler

PostWysłany: Pon Sie 04, 2008 12:40 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem
A co je?eli up?ynie 1 minuta? Traci si? rzut?
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Hubert
jakby mógł to by gadał cały czas


Dołączył: 02 Maj 2007
Posty: 997
Skąd: ?rem

PostWysłany: Pon Sie 04, 2008 12:52 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem
Janusz w?a?nie o tym mówi? starajmy si? odda? ten rzut !!
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Forum Śremskiego Klubu Petanque Strona Główna // ?remski Klub Petanque Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3  Następny
Strona 2 z 3

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

boule v0.2 // Theme Created By: Obi
Powered by phpBB © 2007 phpBB Group